Galeri uygulamasına bakmak ister misin? Evet, bakmak isterim.
Merhaba Ziyaretçi
IP: 54.161.92.49
Kayıt Şifremi Unuttum
Moderatör: Forum Yetkilisi
RSS ForumCevapla
Windows işletim sistemi kullanıyorum fare çalışmıyor ne yapabilirim? Fare çalışmıyor? Mause hatası, Fare çalışmıyor, ne yapmalıyım?
YazarMetin
kumrales
Aramızdan
Avatar

Mesajlar: 440
Katkılar: 1561

Cinsiyet: Bay
Çevrimiçi: Hayır
Tarih: 29/04/2011 03:03
Windows işletim sistemi kullanıyorum fare çalışmıyor ne yapabilirim? Fare çalışmıyor? Mause hatası, Fare çalışmıyor, ne yapmalıyım?
#konu103
Windows işletim sistemi kullanıyorum fare çalışmıyor ne yapabilirim? Fare çalışmıyor? Mause hatası, Fare çalışmıyor, ne yapmalıyım?

Sistem donanım hatası yapmış olduğundan ve donanım eklenmesi sistemin yeniden açılmadan algılıyamadığından Power/Güç tuşu yani, bilgisayarın açılma tuşuna basılarak kapanması beklenilmelidir(Bu reset işlemi bilgisayar hiç bir tepki vermediği taktirde kullanılmalıdır). Fare takılı halde bilgisayar yeniden açılmalıdır.

Donanım hataları normaldir. Sistem bir anlık dosya hatasıyla karşılaşabileceğinden donanımı görmeyebilir.

Bu tip durumlarda tercih edilen yöntem Reset kullanımı olmamalıdır. Reset tuşu sistem elektiriğini kestiğinden dolayı Sabit Diskte bulunan bilgiler zamanla zarar görecektir.

Öneriler:
1- Başka bir mause(fare) kullanılmalı ve donanım hatası verip, vermediği takip edilmelidir.
2- Usb veya Ps2 girişlerinde hata olup, olmadığı kontrol edilmelidir.
2.1- Ps2 çıkışlı olduğu varsayımında problemi anlamak açısından 1. öneri uygulanmalı.
2.2- Usb çıkışlı olduğu varsayımında farklı girişler denenmeli.
3. Başka bir usb girişine sahip örn: flash bellek çalışıp, çalışmadığı kontrol edilmeli, eğer çalıştırılmıyorsa, bios ayarlarından usb tanıma özelliği kapanmış veya kapatılmış olabilir(Bios fabrika ayarlarına dönmüş veya döndürülmüş olabilir).

Not: Bios değişikleri kayıt etme seçeneği uygulandığı halde kayıt edilmiyorsa, bios pili bitmiş olabilir(4 yıl ve üzeri bilgisayarlar için geçerli olabilir).
Düzeltildi: 20/01/2016 22:39
Image Image

Image

Karanlık yol dediğin aslında aydınlık yoludur, kimine cesaret kimine korku verir. (kumrales)
Sil Düzenle Alıntı
 
eldenbilisimcom havale_nakit_ucretsiz_kargo_banner 72890

Bu metin kişiye özel bilgi içermektedir. Lütfen dikkat; favorimo şifresi kimseyle paylaşılmamalıdır. Favorimo yetkilileri dahil, hiç kimse kişisel bilgi istenmeyecek, şifre sorulmayacaktır. Kişisel bilgilerinizi veya favorimo kullanıcı şifresini telefon, e-posta vb. iletişim yöntemi ile isteyen kişilere karşı dikkatli olunmalı ve kişisel bilgiler verilmemelidir. Tarayıcınızın adres çubuğundaki alan adı dahili adresin http://favorimo.com/... olması gerekmektedir. Alan adı değişik ise, işlem yapılmamalıdır. Dosya indirimi, ürün, araç vb. nitelik satın alımında sorumluluk tamamen kullanıcıya aittir. Kullanıcı internet ortamında kendini korumakla mükelleftir. Web sitesine giriş ve çıkış kullanıcı isteğine bağlıdır. İnternet kullanımında Anti-Virüs vb. yazılımın yüklü olması ve güncel tutulması gerekmektedir. Yer verilen tüm içeriklerin doğruluğu ve/veya yanlışlığı savunulmamaktadır.